BANK FONKOZE – Haïti

Reageer

Bank Fonkoze is de naam van een agent die Haitianen helpt met een denkbeeldige trap van vier treden om uit de armoede te treden. De naam Fonkoze betekent letterlijk ‘schouder aan schouder’.  De mensen die worden geholpen zijn onderverdeeld in vier groepen. Van extreem arme ondernemers, die een klein bedrag lenen, tot mensen die een groter bedrag kunnen lenen.

De meeste ondernemers in de dop beginnen onderaan de trap en klimmen, dankzij hun winkeltje steeds hoger, om zo uiteindelijk de trap te kunnen verlaten en zelf rond te kunnen komen. Voordat ze een microkrediet krijgen, participeren de deelnemers, samen met hun kinderen in een programma voor gezondheid en voorlichting, om te zien of ze geen tekort hebben aan voedingsstoffen.  Mocht dit het geval zijn, krijgen ze voorlichting om de tekorten aan te pakken. Een medewerker van Fonkoze zegt hierover: “ Onze missie is de om de armste mensen in Haïti te voorzien van financiële steun en voorlichting om zo de armoede te kunnen bestrijden”.

Supporter Oikocredit is sinds 2003 betrokken bij de Bank Fonkoze. De organisatie heeft al 50.000 mensen aan een microkrediet geholpen, en telt 34 vestigingen.





Reageer






  (Optioneel)